YAMAHA F 150 HP 4 ZAMANLI EXTRA UZUN ŞAFT TERS DÖNÜŞLÜ MARŞLI TRİMLİ DİREKSİYON SİSTEMLİ DENİZ MOTORU-FL150 DETX SET

Fiyat:
2.424.601,12 TL
İndirimli Fiyat (%22,8) :
1.870.834,20 TL
Kazancınız 553.766,92 TL
Havale / EFT:
1.852.125,86 TL
Sınırlı Sayıda

YAMAHA F150

F150D / FL150D

Motor tipi 16 Valf, DOHC, Sıralı 4
Yer değiştirme [cm 3 ] 2670
Delik x İnme [mm] 94.0 x 96.2
Maks. Pervane Şaftı Çıkışı [kW (ps)] @ r / dak 110.3 (150) @ 5500
Yakıt İndüksiyon Sistemi Yakıt enjeksiyonu
Motor Dönüş Yüksekliği [mm (inç)] L: 516 (20,3), X: 643 (25,3)
Kuru Ağırlık [kg] * 222-227
Başlangıç ??sistemi Elektrikli marş
Kontroller Uzaktan kumanda
Eğim Sistemi Güç Ayarı ve Eğme
Yağlama sistemi Islak Karter
Dijital ağ ?

Performans Güç Bandının Genişletilmesi

Akıllara durgunluk veren F200 ve F225 modelleri tanıtılıncaya kadar, hiçbir motorda, F100 - F115 ve F150 modellerinin sahip olduğu hıza ve güç / ağırlık oranına yaklaşılamamıştı. Ve tabi ki, onlar; bu güç seviyesinde lider durumundaydılar ve büyük bir kesim tarafından kendi sınıflarında teknik açıdan en gelişmiş dört zamanlı motorlar olarak kabul edilmekteydiler.

 

Bu motorların performanslarının inanılmaz boyutlara ulaşmasını sağlayan en önemli faktör, Yamaha’nın eşsiz Elektronik Yakıt Enjeksiyon (EFI) sistemidir. Bu sistemde, yakıt / hava karışımı, bir mikro bilgisayar tarafından bütün çalışma koşullarında analiz edilerek, karışım ayarının mükemmel şekilde yapılabilmesi sağlanmaktadır. F100 ve F115 modellerinin yanı sıra, 2005 yılından itibaren ithalatına başlanan, yeni F150 modellerinin tamamında bu gelişmiş sistem bulunmaktadır. Dolayısıyla, daha önce hiç görülmedik şekilde; “hızlı ilk hareket, düzgün ivmelenme ve yakıt ekonomisi ve temiz emisyon” seviyelerine ulaşılmaktadır.

 

Bu güç bandında bulunan üç motorun tamamı, son derece gelişmiş 16 supap, dört zamanlı motor teknolojisi ve Üstten Çift Eksantrik Mili (DOHC) konfigürasyonuna sahiptir.

Ayrıca, emme ve egzoz sistemlerindeki olağanüstü tasarımlar sayesinde, yanma verimi daha da arttırılmış olup, yüksek hızlara sarsıntısız, temiz ve ekonomik biçimde ve güvenilir şekilde ulaşılabilmesi mümkün olmaktadır.

 

Bu modellerin tamamına entegre edilmiş olan göz alıcı özellikler dizisi, aynı şekilde, işletim kolaylığı, sürüş kontrolü ve uzun süreli dayanıklılık açısından da dikkate değer gelişmelere neden olmuştur. “PrimeStart” jiklesiz ilk hareket sistemi, geniş menzilli Hidrolik İndirme & Kaldırma Sistemi (PT&T) ve makine kısmını korozyona karşı koruyan bünyeye bütünleşik anotlar gibi düzenekler, bunlara örnek olarak verilebilir.

 

Model: Dört Zamanlı F100-F115-F150 HP İle İlgili Ortak Teknik Özellikler

Yamaha’nın Farkını gösteren hususlar;


TCI (Mini Kompüter Destekli) Ateşleme Sistemleri:

Yamaha’nın TCI ateşleme sistemleri; hareketli elemanları bulunmayan yekpare parçalardır. Bu özellik, Yamaha dıştan takma motorlarının dünyaca bilinen, kolayca çalıştırma, güvenilirlik ve kusursuz performans alanlarında rekorları elinde bulundurmasında önemli bir rol oynamaktadır.

Bu sayede;

• Güvenilirlik ve kolay çalıştırma

• Bütün hız kademelerinde güçlü, istikrarlı ateşleme özelliği

• Ateşleme kıvılcımının sürekliliği sayesinde daha uzun buji ömrü

• Bakım gerektirmeyen sistem

 

Şeklinde sıralanabilecek avantajları ortaya çıkmaktadır.

 

PrimeStart™: Yamaha’ya özgü “PrimeStart™” uygulamasının içerdiği “Otomatik Jikle” özelliği, birçok modelde standart özelliktir. Arabanızın çalıştırılması kadar kolay bir şekilde sürücünün, soğuk durumdaki bir motoru, sadece anahtarı çevirmek suretiyle çalıştırabilmesine olanak tanımaktadır! Sistem, klasik jikle sistemine duyulan gereksinimi ortadan kaldırmakta ve ‘ısınma’ sürecini otomatik olarak kontrol etmektedir. Dolayısıyla, motoru, nötr konumda belirli süre çalıştırmak suretiyle ‘ısıtma’ uygulamasına da gerek kalmamaktadır.

 

Yüksek Çıkışlı Alternatörler: Yamaha’nın birçok modelinde standart özellik olarak bulunmaktadır. Piyasada bulunan en gözde rakip modellerle kıyaslandığında, Yamaha motorlarında, motoru çalıştırmak için, motorun uzun süre rölantide çalışır durumda bırakılmasından sonra ya da düşük devirlerde çalışırken bol sayıda aksesuar kullanılması durumunda dahi, gerekli olan gücü daima fazlasıyla bünyesinde bulunduran yüksek çıkışlı bir alternatör yer almaktadır.

 

Geniş Menzilli Hidrolik İndirme & Kaldırma (PT&T) Sistemi: Bu modellerinde kısmında standart özelliktir. Yamaha’nın yekpare, hafif ve aynı zamanda güçlü PT & T (Power Trim & Tilt ) sistemi, Dıştan takma motor endüstrisinin gıpta ettiği bir teknolojidir. Klasik düğmeli kumanda düzeneğiyle sağlanan hızlı kumanda, indirme ve kaldırma açısını oldukça rahat ve kolay bir şekilde ayarlamakta ve -4° ila +16°’lik trim açısı aralığı; sürücünün, bütün koşullarda teknesinden en iyi performansı almasını sağlamaktadır. Negatif trim ayarı, kısa sürede sürat artışını mümkün kılmakta ve botun, daha hızlı bir şekilde (plane) en az sürtünme pozisyonuna getirilebilmesini sağlamaktadır.

 

16-Supap DOHC (Üstten Çift Eksantrik) Doğrudan Hareketli Sıralı Tip 4-zamanlı Motor: Yamaha’nın bu modellerdeki motorlarında, her silindirin üzerinde 2 adet emme ve 2 adet egzoz supabı bulunmakta olup, supaplar 2 eksantrik mili tarafından bağımsız şekilde hareket ettirilmektedir. Böylece, emme ve egzoz verimi arttırılmakta ve optimum yanma sağlanmaktadır.

 

Çok maksatlı Dijital (Sayısal) Göstergeler: Söz konusu Dijital Göstergeler, Yamaha’nın ürettiği birçok dıştan takma motor modelinde, standart ya da isteğe bağlı aksesuar olarak bulunmaktadır. Optimum (en etkili) görüş sağlayacak ve uzun süre sorunsuz kullanılabilecek şekilde tasarlanmış olan bu göstergeler; motordan en iyi performansın ve verimin alınabilmesine yardımcı olacak tarzda, hassas veriler temin etmektedir.

 

İki değişik tip gösterge bulunmaktadır:

• Motorun devrini (RPM), motor çalışma saatini, eğim açısını, yağ seviyesini ve uyarı lambalarını bünyesinde bulunduran bir adet “Çok Fonksiyonlu Devir göstergesi”;

• Hızı, kat edilen yolu, süreyi, yakıt ve akü gerilimini gösteren bir adet “Çok Fonksiyonlu Hız Göstergesi”

• Ve nihayet, yakıt tüketimi ve yakıt ekonomisini izleyen bir adet Yakıt Kontrol ve Yönetimi Göstergesi”.  Kombine olarak bir gösterge de yer almaktadır.

 

Marş kilidi ‘Vitesteyken Çalıştırmama Mekanizması”: “Vitesteyken Çalıştırmama Mekanizması”, motorun ileri ya da geri vites konumunda iken çalıştırılmasını önlemektedir. Elektrikle çalıştırılan modellerde, Nötr konumu seçilmediği takdirde marş motoruna elektrik beslemesi kesilmektedir.

 

Motorun Korunması Ve Güvenliği İçin Kullanılan Uyarı Sistemleri: Bütün Yamaha dıştan takma motorlarda, modele bağlı olarak, yağ seviyesi, motorun aşırı ısınması ya da yüksek devir gibi temel fonksiyonları kapsamlı izleme özelliği bulunmaktadır. Led ışıklı olarak dizayn edilmiş, gösterge lambaları ve ziller (bazer) gibi kullanıcıyı ikaz etmek üzere dijital göstergeler üzerine takılmış olan çeşitli uyarı düzenekleri bulunmaktadır. Beklenmeyen bir sorunla karşılaşıldığında, sistem motor devrini düşürmekte ve arıza devam ettiği sürece motorun azami seviyede korunabilmesini sağlamaktadır. Bu şekilde, botun/teknenin, hasar görmeden sahile geri götürülebilmesi mümkün olmaktadır.

 

Mikro Bilgisayarlı ECM (Motor Kontrol Modülü): ECM, Yamaha’nın bu kadar güvenilir ve kullanıcı dostu bir dıştan takma motor olmasını sağlayan birçok fonksiyonun ardındaki beyin durumunda olan, oldukça karmaşık yapıda olmasına karşılık, bir o kadar da güvenilir olan bir mikro bilgisayardır.

 

Aslında ECM modele bağlı olarak bir dizi fonksiyonu ve özelliği izlemekte ve kontrol etmekte olup, ateşleme zaman ayarının yapılması ve PrimeStart™ fonksiyonunun kontrol edilmesinden, motorun ve kullanıcının zarar görmesini önleyen birçok uyarı ve koruma sisteminin devreye sokulmasına kadar, her türlü işlevden sorumludur. Gerçekte, bir Yamaha’nın beyni olduğu kadar, kalbini de oluşturmaktadır.

 

Bu modellerin tamamında, kullanışlı bir erişim yuvası üzerinden bir dizüstü bilgisayarla yapılan basit bir bağlantı sayesinde motorun bulunduğu yerde anında arıza tespiti yapılabilmektedir. İşte gerçek ilerleme budur!

 

• Bütün veri girişleri ve ayar konumlarını ara vermeksizin izler,

• Motorun düzgün çalışmasını ve sorunsuz performansı idame eder,

• Gelişmiş yazılım sayesinde bütün çalışma koşullarında, ateşleme zaman ayarı en uygun değerlere ayarlanır.

• Uyarı ve koruma sistemlerini izler ve devreye sokar.

• 30hp ve üzerindeki Dört Zamanlı tüm modellerinin tamamında, motorda bilgisayarlı arıza tespitini (diagnostik) sağlar,

 

 

Aksi Yönde Dönen Pervane Modelleri: FL115 • FL150 ( FL200 • FL225 •  L250 • L300 • L350)

 

Standart şekilde monte edilen çift motor düzeneğinde (her iki pervane saat yönünde dönmektedir), tekne daima iskele tarafa doğru ‘çekilmekte’ ve özellikle yüksek hız kademelerinde dümenin kumandası oldukça zorlaşmaktadır. Yamaha, bu sorunu çözmek için belirli modellerde saat yönünün aksi yönde dönen bir pervane düzeneği sunmaktadır. Bu düzenek, standart yönde dönen bir motor ile birlikte monte edildiğinde, mükemmel bir ‘nötr dümen’ kontrolü elde edilmektedir.

 

Tatlı Suyla Dahili Yıkama Sistemi: İşte, Yamaha mühendislerinin keşfettiği kullanıcı dostu ve pratik bir fikir daha! Motorun ön veya yan kısmına monte edilmiş, kolay erişilen bağlantı elemanına, sadece bir bahçe hortumu bağlayın ve motorun su kanallarında birikmiş olan tuzu ve diğer pislikleri temizleyin.

Bu işlemin, olası korozyonların azaltılmasına ve motor ömrünün arttırılmasına katkıda bulunacağı aşikardır. Ve bu basit bakım yöntemini uygulamak için motorun çalıştırılması dahi gerekmiyor. Bu şekilde;

• Korozyonu azaltır ve motorun ömrünü uzatır,

• Kullanışlı, basit bağlantı ve kolay işlem imkanı verir,

• Motorun çalıştırılmasına ya da çalışır durumda bırakılmasına gerek kalmaksızın dahili yıkamayı mümkün kılar,

 

Yamaha’nın Korozyona Karşı İdeal Koruma Özelliği: Yamaha’nın yıllar süren kapsamlı araştırma, geliştirme ve denizdeki uygulamalarındaki tecrübelerinin bir sonucu olarak, şimdi her Yamaha kullanıcısı; bir dıştan takma motor için bugüne dek tasarlanmış en etkin ve çok yönlü kaplama ve koruma sistemi avantajlarının keyfini çıkarabilme olanağına sahiptir. Her tip deniz motoru için de bunlar geçerlidir.

 

YAMAHA İMMOBİLİZER GÜVENLİK SİSTEMİ

Dünyada ilk olarak YAMAHA tarafından uygulanan bu sistemle artık motorunuz daha güvende. Kumanda yardımı ile motorunuzu kilitleyip yanından ayrıldıktan sonra, motorunuz çalınmalara karşı caydırıcı ve güvende olacaktır. YAMAHA İMMOBİLİZER GÜVENLİK SİSTEMİ ile kontrolün anahtarı sizin elinizde.

 

 • ÖZELLİKLER

 • MARKA: Yamaha
 • MODEL: F150A / FL150A
 • YIL: 2015
 • Motor Tipi / Silindir Sayısı: 4
 • Silindir Hacmi: 2670 cc
 • Devir RPM Aralığı: 5000-6000
 • Alternator Çıkışı (Maks. Devir): 36A
 • Sıkıştırma Oranı: 9
 • Yakıt Emiş Sistemi: Elektronik Yakıt Enjeksiyon
 • Yağlama Sistemi: Yaş Karter
 • Ateşleme Sistemi: TCI
 • Çalıştırma Sistemi: Marşlı
 • Şaft Uzunluğu: Uzun, Ekstra Uzun
 • Şanzuman Dişli Oranı: 28:14 (2.0)
 • AĞIRLIK (kg): 94 - 224
 • Maksimum Yakıt Sarfiyatı (Litre / Saat): 56.3 L/H
 • Güvenlik Sistemi: Immobilizer
 • Tavsiye Edilen Direksiyon Sistemi: Mekanik
 • Romote Control: Mekanik
 • Garanti Süresi (Yıl) (Özel Kullanımda): 3
 • TRİM: VAR
 • İLK ÇALIŞTIRMA PRENSİBİ: Elektrik Marşlı
 • Kumanda Şekli: Uzaktan Kumanda
 • HP DEĞERİ: 115 - 175
Diğer Özellikler
Stok KoduFL150 DETX SET
MarkaYAMAHA
Stok DurumuVar

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.